Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1175936
  • Do końca roku: 237 dni
  • Do wakacji: 48 dni

Kalendarium

Sobota, 2021-05-08

Imieniny: Kornela, Lizy

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wydarzenia

Wydarzenia

Wysokie loty szóstych klas...

Nowy rok rozpoczął się dla nas uczniów Szkoły Podstawowej w Legnickim Polu niezwykłą podróżą w przestworzach. Jesteśmy uczniami klas szóstych "a" i "b"  i wraz z opiekunami: Pawłem Zwierzewem, Eweliną Kalińską-Huk i Antoniną Pielak, wyruszyliśmy 9 stycznia na podbój Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Być dla innych...

Szczęście to jedyna rzecz,

która się mnoży, jeśli się ją dzieli”

Tegoroczny październik, mimo szarugi jesiennej i coraz krótszych dni, zajaśniał radosną weną twórczą. W Zespole Szkół w Legnickim Polu rozpoczęło swą działalność koło wolontariatu. Opiekunem młodzieży chętnej, by nieść pomoc innym, jest nauczyciel chemii i fizyki Sylwia Ożga. Szeregi wolontariatu zasila 17 uczniów klas ósmych.

Trudny zawód sapera

Pełną parą ruszył program doradztwa zawodowego adresowany do uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu, a w szczególności do najstarszych klas. Zainicjowany został w tym roku szkolnym przez pedagoga szkoly Annę Fiedorek

Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada to dzień, który w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legnickim Polu zapisał się biało-czerwonymi barwami. Cała społeczność uczniowska świętowała wspólnie z pracownikami szkoły i rodzicami. W progach szkoły powitano gości: wójta gminy Legnickie Pole Rafała Plezię, sekretarza Urzędu Gminy Mariolę Kądzielę oraz przedstawicieli placówek z terenu gminy.

Wehikuł czasu zadziałał ...

Stało się to w poniedziałkowy poranek 23 września, gdy uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych przenieśli się do Warszawy i na Kresy w szeregi działaczy PPS-u walczących pod wodzą Józefa Piłsudskiego o niepodległość Polski.

Z fundacją Nasza Ziemia sprzątamy świat!

Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego krajobrazu, inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Wrzesień i powrót do przedszkola

Wrzesień to powrót z wakacji do szkół i przedszkoli. Dla niektórych dzieci to jednak całkiem nowe doświadczenie. I w naszym przedszkolu wiele dzieci pojawiło się po raz pierwszy. Jedne radosne, inne nieco smutne i niepewne przekraczały progi  swoich sal.

8 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie

"Kto czyta, żyje podwójnie"

Umberto Eco

7 września o godzinie 10.00 grupa uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu wraz z nauczycielkami języka polskiego i bibliotekarką szkolną zgromadziła się w Muzeum Bitwy pod Legnicą.

Bezpieczne podróże małe i duże

13 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bartoszowie gościli mieszkankę naszej gminy, Panią Bożenę Binek, wolontariuszkę Fundacji Grupy PKP.