Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1175945
  • Do końca roku: 237 dni
  • Do wakacji: 48 dni

Kalendarium

Sobota, 2021-05-08

Imieniny: Kornela, Lizy

INFORMATYKA

Konkursy podwyższające ocene przedmiotową/okresową:

UWAGA!
wpływ na ocenę ma tylko systematyczny udział w wybranych konkursach informatycznych

Edycja Konkursu Bóbr na bieżący rok szkolny.

-  Liga E-Sport ZSE - konkurs Gier komputerowych

-  Serwer konkursowy Baltie.NET

- Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.

 lub:

Inny konkurs o tematyce zwiazanej TIK (technologia informacyjno-komunikacyjna)


 

Od projektanta do testera
– Jakie zawody wiążą się z grami komputerowymi?

Polecamy uczniom starszych klas naszej szkoły, zastanawiających się nad karierą w branży IT  poradnik:

https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/gry-komputerowe-zawody

Uczeń dowie się z niego:

- jakie zawody przy tworzeniu gier cieszą się największym powodzeniem

  • - jakie wykształcenie ułatwia start w branży
  • - jak szukać praktyk, konkursów i możliwości dofinansowania

 

Projekt "Od projektanta do testera" powstał przy współpracy z C&A i znajduje się na ich serwerze, ma jednak charakter typowo informacyjny i nie zawiera żadnych treści reklamowych


Witaj, Rodzicu, Uczniu klas IV-VIII


Mamy przyjemność zaprosić Państwa do drugiej edycji konkursu matematyczno-informatycznym InstaLogik. W tym roku zdecydowaliśmy o zniesieniu opłaty dla uczestników – rejestracja uczniów jest bezpłatna. Mamy nadzieję, że pozwoli to wziąć udział w konkursie jeszcze większej grupie ambitnych dzieci.

Miło nam również poinformować, że w tym roku Honorowym Patronem konkursu jest Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a do grona partnerów dołączyła Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Pierwszy etap konkursu rozpocznie się 1 października i potrwa do 28 października do g. 20:00. W tym roku ponownie przygotowaliśmy zestaw zadań o charakterze logiczno-matematycznym, które w ciekawy sposób, w formie historyjki, umożliwiają uczniom kontakt z zagadnieniami stojącymi u podstaw informatyki, nie odstraszają początkujących, równocześnie dając wyzwanie bardziej zaawansowanym uczniom.

Państwa konta z zeszłego roku są nadal aktywne – nie ma potrzeby ponownej rejestracji. W razie potrzeby prosimy o skorzystanie z funkcji generowania nowego hasła, dostępnej na stronie logowania. Po zalogowaniu będą Państwo mogli już zacząć zakładać konta swoim uczniom.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdziecie Państwo na stronie https://instalogik.pl. W przypadku pytań prosimy o wysłanie wiadomości na adres instakod@instakod.pl. Zachęcamy też do przekazania niniejszej informacji zaprzyjaźnionym nauczycielom matematyki i informatyki.

Z poważaniem,
Ewa Gąsienica-Samek
Dyrektor Programu InstaKod
tel. 881 556 169
www: https://instalogik.pl
email: instakod@instakod.pl
fb: fb.com/InstaKod


Szanowni Państwo!

Ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania startuje już za nieco ponad tydzień, a dokładnie 10 października! Ciągle zachęcamy Państwa do zgłaszania swoich inicjatyw, ale także - do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania i webinarach przygotowanych na tę okazję przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

CodeWeek zaczynamy w tym roku już 7 października webinarem "Programowanie? To proste!". . Organizujemy go wspólnie z Tomaszem Rożkiem i kanałem Nauka. To Lubię! Zaczynamy o godz. 20:00 na Nauka. To lubię!!

 Cykl spotkań z programowaniem w dniach 10-25 października rozpoczyna Wielkie Święto Programowania ONLINE: start - 10 października 2020 r., o godz. 16:00. W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Klubem Młodego Programisty online. W ten sposób chcemy dotrzeć do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych, ale przygotowaliśmy też coś dla nieco starszych adeptów programowania!

 16:00 - warsztaty z Klubem Młodego Programisty online dla rodziców, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych.

  • 17:00 - warsztaty dla uczniów klas 1-6, inaugurujące cykl 13 warsztatów z Klubem Młodego Programisty online.
  • 18:00 - warsztaty "Projektowania aplikacji mobilnej - zaopiekuj się błękitną planetą " dla uczniów z klas 6-8 oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji o planowanych warsztatach w artykule Ostatni dzwonek! #CodeWeek2020 rusza za 10 dni!.

To nie koniec atrakcji! Przez cały czas trwania #CodeWeek2020 będą na Państwa czekać webinary prowadzone przez profesjonalnych trenerów programowania Klubu Młodego Programisty online! Z pewnością każdy z Was - bez względu na wiek i poziom zaawansowania - znajdzie tu coś dla siebie! Aby dowiedzieć się więcej o zaplanowanych warsztatach oraz poznać ich dokładny harmonogram zajrzyjcie na stronę Klubu Młodego Programisty. Koniecznie też dołączcie do wydarzenia na fanpage'u Klubu. 5 października rusza też II edycja cyklu spotkań z Klubem Młodego Programisty online - więcej informacji na stronie klubu.

Jeśli chcecie być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które organizujemy w ramach CodeWeek, koniecznie dołączcie do wydarzenia na fanpage'u CodeWeek.

WAŻNE! Udział we wszystkich przygotowanych przez nas wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji!

 Zachęcamy też do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach w mediach społecznościowych: CodeWeek na Facebook’u i na Instagramie.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wystarczy do nas napisać na adres programowanie@mc.gov.pl.

***

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania? Wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add! Nie warto z tym zwlekać - na organizatorów 1000 pierwszych wydarzeń online czekają wyjątkowe nagrody. Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znajdziecie Państwo na koduj.gov.pl. W opublikowanym tam artykule " Jak zacząć ", znajdziecie także odpowiedź na wszystkie pytania.

Zależy nam, aby o CodeWeek dowiedziała się możliwie największa liczba osób - dlatego prosimy o przekazywanie informacji dalej, do wszystkich zainteresowanych.

 

Pozdrawiamy,

Zespół #CodeWeek2020


 

Witaj, Rodzicu, Uczniu klas IV-VIII

wiesz, że używając aplikacji PixBlocks, możesz wziąć udział w międzynarodowym konkursie programistycznym Pix Programming Challenge?

Właśnie ruszyły rejestracje do 3. polskiej edycji konkursu. Uczniowie mogą już teraz zarejestrować się do jednej z 3 GRUP WIEKOWYCH, wypełniając formularz zgłoszeniowy w aplikacji PixBlocks.

Rejestracja jest w pełni darmowa, a na najlepszych czekają nagrody, w tym komputery i klawiatury gamingowe od Razer™.

Uwaga! Dla nauczyciela, który doprowadzi największą ilość uczniów do finałów czeka nagroda specjalna.

Przydatne linki:

REJESTRACJA  


ZAKRES WIEDZY


HARMONOGRAM


W poprzedniej edycji w konkursie wzięło udział 20 tys. uczniów i uczennic polskich szkół, co czyni Pix Programming Challenge największym szkolnym programistycznym konkursem w Polsce. Mam nadzieję, że i tym razem udowodnimy, że Polska ma najzdolniejszych młodych programistów na świecie!

Życzę Wam powodzenia!
dr Krzysztof Krzywdziński
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu