Akcja profilaktyczna pt. "Stop uzależnieniom!"

Od listopada 2023 roku trwała w naszej szkole akcja profilaktyczna zorganizowana przez psychologa i pedagoga szkolnego pod hasłem "Stop uzależnieniom!".

W ramach akcji, we wszystkich klasach 4-8 odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. "Co to jest uzależnienie, jak je rozpoznać, jak mu zapobiec?" .

Następnie ogłoszony został konkurs międzyklasowy na plakat, hasło i scenkę profilaktyczną na temat wylosowanego przez każdą klasę rodzaju uzależnienia. Uczniowie mięli okazję w aktywności twórczej wykorzystać zdobytą wiedzę, utrwalić ją, a także, poprzez samodzielną pracę nad treściami prozdrowotnymi, wzmocnić właściwą postawę wobec używek i zachowań ryzykownych. Powstały niezwykle wartościowe prace plastyczne, które wyeksponowano na wystawie w holu szkoły, a także ciekawe i bardzo pomysłowe hasła oraz występy profilaktyczne. W zdecydowanej większości zespoły klasowe bardzo zaangażowały się w realizację zadań, otrzymując bardzo zbliżone noty od jurorów w poszczególnych kategoriach. Podsumowanie punktacji wyłoniło dwie klasy jako zwycięzców. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy 6a i 7a, na drugim miejscu uplasowała się klasa 8a, na trzecim klasa 6b.

Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili swój ogromny potencjał twórczy oraz duże zaangażowanie w życie szkoły. Bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!