2. TPD

TPD

Opiekun i członkowie Wydarzenia Konkursy Sukcesy, osiągnięcia

Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

Szkolne Koło TPD przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legnickim Polu działa w ramach Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
w Legnicy.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci jest pozarządowym stowarzyszeniem pożytku publicznego zrzeszającym osoby fizyczne i prawne działające na rzecz
i dla dobra dzieci.

Celem Towarzystwa jest troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo, podmiotowość i godność.

W naszej długoletniej działalności zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy dziecko. Wspomagaliśmy i wspomagamy jego rozwój. Pomagaliśmy
i pomagamy dzieciom
z niepełnosprawnością, z rodzin pełnych, rozbitych, niewydolnych wychowawczo, a także tym pozbawionym rodziny. Każde dziecko, niezależnie od pochodzenia, narodowości, wyznania może liczyć na nasze wsparcie. Pomoc dziecku jest dla Nas działalnością oczywistą i naturalną.

Bierzemy udział w akcjach charytatywnych wspierających dziecko i rodzinę, w zbiórkach odzieży, rzeczy użytkowych, produktów spożywczych, przyborów szkolnych, wspieraniu rozwoju dziecka, w tym jego udziału w wyjazdach/wycieczkach edukacyjnych.

Do najważniejszych zadań  Koła należy:

• ochrona i promowanie praw dziecka,
  • prowadzenie działalności charytatywnej,
  • pomoc dzieciom będącym w trudnej sytuacji  materialnej, udzielanie pomocy w przypadkach losowych,
  • promowanie postaw prozdrowotnych, proekologicznych i profilaktycznych,
  • pomoc w organizowaniu wolnego czasu dzieciom, organizowanie zajęć tematycznych,
  • integracja z dziećmi z innych placówek.

Fundusze szkolnego koła TPD gromadzone są z:

• dobrowolnych składek społeczności szkolnej
  • wpłat sponsorów
  • zbiórek i akcji charytatywnych
  • loterii i kiermaszy
  • cegiełek wartościowych

Szkolne koło TPD pozyskane fundusze przeznacza na:

• dofinansowania do: wyjazdów na wycieczki szkolne; wyjść do kina i teatru; wyjazdów na zieloną szkołę;
  • dofinansowania do warsztatów tematycznych,
  • pomocy rzeczowej: zakup paczek z okazji świąt, podręczników, przyborów i pomocy szkolnych, odzieży, przekazywanie darów od sponsorów
    i z organizowanych przez Koło zbiórek (odzież, środki czystości i inne).

Osoby działające w TPD mają „otwarte serca” i zapraszają do powiększenia tego grona wszystkich, którym los dziecka nie jest obojętny.
W każdej chwili możesz nasz wesprzeć: pomysłem,  współpracą, darami. Mile widziane wszelkie formy pomocy. Zapraszamy!