PODWÓJNY SUKCES w PEGAZIKU

21 marca br. odbyły się eliminacje powiatowe XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie występujący

w dwóch kategoriach: „młodsi” i „starsi”. O prawo udziału w etapie wojewódzkim konkursu walczyli: Amelia Satyła (kl. 5c), Lena Lacroix (kl. 5a), Michał Piekielniak (kl. 8a) i Lourenco Diogo (kl. 8a).

Wszyscy uczniowie reprezentowali wysoki poziom opanowania tekstu poetyckiego

i fragmentu prozy, poprawność językową, nienaganną dykcję oraz dojrzałość

w interpretowaniu wygłaszanych utworów literackich. Jury konkursu doceniło wszystkich uczestników oratorskich zmagań, którzy przybyli do Starostwa Powiatowego w Legnicy już jako zwycięzcy eliminacji szkolnych i gminnych, jednak nie każdy mógł opuścić salę konkursową jako laureat. W tym roku po raz kolejny udało się to uczniom z klasy 8a, którzy odnieśli podwójny sukces. Lourenco Diogo zajął I. miejsce, a Michał Piekielniak

II. miejsce w kategorii „starsi”. Chłopcy przygotowywali się pod okiem swej polonistki oraz opiekuna artystycznego – p. Ireny Wołkowskiej.

Na tym nie kończą się nasze emocje związane z recytacją, bowiem już niebawem odbędzie się w Kłodzku etap wojewódzki konkursu. Trzymajmy kciuki za Lourenca Diogo, bo to on właśnie będzie reprezentował nie tylko swoją szkołę, ale cały powiat legnicki. Warto przypomnieć , iż powróci do Kłodzka po rocznej nieobecności. Jako szóstoklasista wygrał Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik” w kategorii „młodszych” recytatorów.

Data tegorocznej edycji konkursu wielu kojarzy się zapewne głównie z pierwszym dniem kalendarzowej wiosny. Nieliczni pewnie wiedzą, iż na 21 marca przypada także Światowy Dzień Poezji. Mamy zatem co świętować! :)