Szkolny Konkurs Recytatorski

Słowa poezji najpiękniej opiewają piękno ziemi ojczystej.

W październiku, po raz kolejny, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, skierowany do uczniów klas 4-8, przygotowany przez polonistki naszej szkoły: Irenę Wołkowską, Annę Sarnowską, Antoninę Pielak.

Miał on na celu zachęcić młodzież do wyrażenia siebie poprzez słowo, a także stał się szansą na osiągnięcie sukcesu artystycznego.

Najmłodsi uczestnicy- recytatorzy z klas 4-6 prezentowali utwory o tematyce jesiennej, a także wiersze polskich poetów dedykowane tej grupie wiekowej.

I miejsce-Hanna Grześkiewicz kl.4c

I miejsce- Karol Bączkowski-kl.6

II miejsce- Aaron Małgorzewicz- Kwiecień-kl.4c

III miejsce- Amelia Satyła-kl. 4c

Wyróżnienie- Nela Milejska-kl.4c

Starsi uczniowie klas 7-8 sięgnęli po poważny repertuar – poezję patriotyczną. Oto Oni:

I miejsce- Lourenco Diogo-kl.7a

I miejsce- Michał Piekielniak-kl. 7a

II miejsce- maja Lisek-kl.8a

III miejsce- Zuzanna Bukowska-kl. 8b

Wyróżnienie- Natalia Bączkowska-kl.8

Zwycięzcy tego etapu reprezentowali szkołę na Rejonowym Konkursie Poezji Patriotycznej, który odbył się 4 listopada w Młodzieżowym Centrum Kultury

w Legnicy.

W kategorii klas 7-8 reprezentowali naszą szkołę: Lourenco Diogo i Michał Piekielniak, obaj uczniowie z klasy 7a.

Laureatem konkursu został Laurenco Diogo – I miejsce, który

zaprezentował fragment ,, Kwiatów polskich” J. Tuwima.

II miejsce zajął Michał Piekielniak - w mistrzowskim wykonaniu ,, Gawędy o miłości do ziemi ojczystej” W. Szymborskiej.

Gratulujemy młodym artystycznym duszom! Budujący jest fakt, iż w tak rozpędzonym świecie, jest jeszcze chwila, w której czas zatrzymał się, by wybrzmiało piękno słowa..