Stąd nasz ród...

Stąd nasz ród..

,, Czerwień to miłość,

Biel- serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste”

(Czesław Janczarski)

W takich oto barwach 10 listopada w hali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność Zespołu Szkolno- Przedszkolnego.

Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przywdziali tego dnia ,, zbroję” w barwach narodowych. Zbroję, która chroni nas przed obojętnością na sprawy dotyczące naszego kraju. Czerwień - odzwierciedlająca krew przelaną w obronie ojczyzny .Biel oznaczająca czyste intencje, działania i myśli. Biel skrzydeł orła piastowskiego i czerwień serc…dominowały tego dnia.

Punktualnie o 11.11 ,w obecności pocztu sztandarowego, odśpiewano uroczyście hymn narodowy.
Następnie uczniowie utworzyli ,,żywą flagę”.

Tak oto świętowaliśmy kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Być Polakiem, to nie tylko czcić symbole narodowe, ale także sławić imię Ojczyzny słowem i śpiewem.

W Gminnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej ,, Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbył się po raz kolejny 11 listopada

w kategorii klas 4-8:  I miejsce zdobył: Lourenco Cezary Diogo-kl 7a,

II miejsce Hania Bybel,  III miejsce Zuzanna Płaskoń- klasa 5a.

14 listopada Lourenco Cezary Diogo wyśpiewał  II miejsce w Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej im. Alojzego Zielińskiego w Snowidzy pod patronatem p. Elżbiety Witek - Marszałek Sejmu.

Młodych artystów przygotowała p. Bożena Błasińska.