e-Twinning

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. W ramach tej społeczności nauczyciele mogą współpracować ze sobą angażując się w różne projekty.

Dwunastu uczniów z klas piątych od grudnia realizuje projekt "Let's get to know each other" (Poznajmy się). Do współpracy zaprosiliśmy uczniów ze szkoły podstawowej w Czechach. Projekt trwać będzie pół roku i w jego trakcie raz w miesiącu uczniowie wymieniać się będą wiadomościami mailowymi pisanymi w języku angielskim. Poznają w ten sposób m.in. swoje zainteresowania i hobby, zwyczaje i tradycje świąteczne panujące w innych krajach, nauczą się przedstawiać siebie oraz swoje rodziny, a także opisywać swój typowy dzień.
Projekt zakończy się w maju wspólnym spotkaniem uczniów na platformie internetowej.

Oto my i nasi przyjaciele z Czech