St. Patrick’s Day

Zielony Dzień Świętego Patryka

17  marca 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii. Uczniowie szkoły podstawowej kl. IV-VIII mieli okazję na lekcjach języka angielskiego zapoznać się z najistotniejszymi
i najciekawszymi zagadnieniami z zakresu geografii, kultury i historii Irlandii.  Drzwi sal lekcyjnych zostały udekorowane symbolami Irlandii
a uczniowie tego dnia ubrali się na zielono, w kolor nadziei.

Ponadto  w trakcie przerw odbywał się quiz wiedzy o Irlandii. Poprawne odpowiedzi nagradzane były słodką niespodzianką a także „+”
 z aktywności z języka angielskiego. Całość obchodów dnia Świętego Patryka uświetnił kiermasz przygotowany przez klasę 7b i wych. P. Iwonę Klasę , na którym mogliśmy pokosztować zielonej waty cukrowej ,zielonych galaretek oraz trójkolorowego ciasta.