Kiermasz szkolny na rzecz Australii

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym Legnickiego Pola nauczycielki języka angielskiego zaproponowały uczniom klas IV – VIII wzięcie udziału w akcji charytatywnej, polegającej na zebraniu pieniędzy na udzielenie pomocy zwierzętom, które podczas pożarów Australii ucierpiały na zdrowiu.

Zgodnie z sugestiami uczniów w dniach 15.01.2020 r., 21.01.2020 r., 22.01.2020 r. zostały zorganizowane trzy kiermasze: „Dzień popcornu i galaretek”, „Kiermasz rzeczy używanych” i „Kiermasz ciast”.

Wszystkie kiermasze obsługiwali uczniowie, którzy sprzedawali przygotowane przez społeczność uczniowską przysmaki oraz przyniesione drobiazgi. Dzięki wsparciu rodziców, którzy upiekli ciasta, wypożyczyli dla nas maszynę do robienia popcornu, uczniowie zebrali 1600 zł, które zostało przekazane na adopcję dwóch zwierząt : koali Hockey Luna ze Szpitala w Port Macquarie NSW w Australii oraz kangura z World Wildlife Fund.

Za roczne adopcje zwierząt wysłano na konta fundacji razem 332,04 zł. Certyfikaty potwierdzające adopcje zostaną przesłane na adres szkoły do 5 tygodni. Potwierdzenia wpłat są do wglądu u organizatorek akcji. Pozostałe pieniądze zostały przekazane na szkolne konto SKO w wysokości 1267,96 zł.

Dziękujemy Wszystkim za przyłączenie się do naszej akcji, organizatorki akcji:

Ewelina Kalińska – Huk, Ewa Podhorodecka i Monika Popławska