Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu

E-mail: sekretariat@zslegnickiepole.szkolnastrona.pl

Sobota, 27 kwietnia 2024

Jesteś tutaj: Start / Dokumenty szkolne

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w  Legnickim Polu

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze.

Tożsamość Administratora i jego dane kontaktowe

Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu

Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych

IOD -  Pani Bożena Ulc,
e-mail: sekretariat@zslegnickiepole.szkolnastrona.pl

Cele przetwarzania danych

Cele przetwarzania danych  wynikają z realizacji obowiązku nauki, udziału w olimpiadach, konkursach, wycieczkach, informacjach na stronie internetowej szkoły, zawarcia polisy ubezpieczeniowej oraz  zatrudnienia.

Podstawę prawną przetwarzania stanowi Ustawa o systemie oświaty, Ustawa o systemie informacji oświatowej, Karta Nauczyciela, Kodeks pracy, Ustawa o pracownikach samorządowych, Ustawa o ZFŚS oraz akty wykonawcze do w/w ustaw oraz inne akty prawne zobowiązujące administratora do przetwarzania danych osobowych Klientów szkoły.

Informacja o odbiorcach danych

Odbiorcą danych mogą być organy administracji terenowej, inne podmioty prawne, jeśli właściwe przepisy prawa tak stanowią.

Przekazanie danych osobowych do państwa trzeciego

Nie dotyczy.

Okres, przez który dane osobowe będą przechowywane

Okres przechowywania danych osobowych w szkole wynika z Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w  sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitego rzeczowego wykazu akt  oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych a także innych aktów prawnych w zależności od rodzaju sprawy.

Prawa osoby, której dane są przetwarzane na podstawie przepisu prawa

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, a także danych osób, nad którymi sprawowana jest prawna opieka, np. danych dzieci. Przysługuje Pani/Panu również prawo do przenoszenia danych.

Prawa osoby, której dane są przetwarzane na podstawie zgody

Dodatkowo ma Pani/Pan prawo żądania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych, prawo sprzeciwu wobec przetwarzania,  prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie przetwarzania danych osobowych (poza danymi wynikającymi z obowiązków zawartych
w przepisach prawa).

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu  prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Informacja o warunkach zgodności przetwarzania danych

Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są na podstawie określonego przepisu prawa, który zobowiązuje szkołę do pozyskania i przetwarzania takich danych.

Pozyskiwanie Pani/Pana danych może również odbywać się na podstawie umowy, jeśli jest Pani/Pan jej stroną oraz na podstawie zgody na przetwarzanie danych – w określonych przypadkach.

Informacja o zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji

Nie dotyczy.

Wytworzono:2023-04-18 08:21przez: Administrator