W hołdzie Henrykowi Pobożnemu: Sukces naszej szkoły w konkursie wiedzy

Dnia 10 kwietnia br. w murach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbył się niezwykły konkurs, który zgromadził zespoły uczniów z kilku szkół.

Konkurs, poświęcony życiu i dziedzictwu Henryka Pobożnego, nie tylko rozbudził zainteresowanie historią, ale także stał się miejscem, w którym młodzież mogła wykazać się swoją wiedzą i pasją. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Legnickim Polu reprezentowali uczniowie klas ósmej pod kierunkiem nauczyciela historii Waldemara Bezega.

Nasza szkoła, nosząca imię Księżnej Anny i Henryka Pobożnego, odniosła w tym konkursie niebywały sukces, zajmując pierwsze miejsce. To wyjątkowe zwycięstwo nabiera jeszcze większego znaczenia, biorąc pod uwagę symboliczne powiązanie naszej placówki oświatowej z postacią średniowiecznego władcy.

Radość z triumfu naszych uczniów na tym się jednak nie skończyła. Tydzień po konkursie w murach wspomnianego technikum odbył się uroczy spektakl teatralny poświęcony postaci Henryka Pobożnego oraz historycznej bitwie pod Legnicą. Nasza młodzież miała okazję nie tylko uczestniczyć w tym wydarzeniu, ale również zgłębić historię swojego patrona w niezwykle sugestywny sposób.

Kolejna wizyta w "Henrykówce", czyli miejscu związanym z życiem Henryka Pobożnego, stała się prawdziwym wydarzeniem. Możliwość zetknięcia się z historią na żywo oraz odkrywania nowych faktów o postaciach, które nadały naszej szkole imię, zawsze wzbudza ogromne emocje i inspiruje do dalszego poznawania przeszłości.

Konkurs wiedzy oraz spektakl teatralny nie tylko wzmocniły więź naszych uczniów z dziedzictwem Henryka Pobożnego, ale również ukazały, jak ważną rolę odgrywa edukacja historyczna w formowaniu świadomych obywateli. To także doskonały przykład na to, jak szkoła może być miejscem nie tylko nauki, ale również inspiracji i odkrywania nowych pasji.

APiS