Poezja jest darem

W duchu literatury i poezji, uczniowie klas 6-8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu oddali hołd jednemu z najwybitniejszych polskich poetów - Zbigniewowi Herbertowi.

Inspirując się jego twórczością i osobowością, w ramach specjalnych zajęć bibliotecznych, pod kierunkiem bibliotekarki i polonistek, zgłębiali tajniki jego poezji.

Podczas tych wyjątkowych spotkań, uczniowie mieli okazję wybierać wiersze spośród bogatej kolekcji poetów, by następnie przepisywać je na karcie papeterii. Ich celem było nie tylko zapoznanie się z dorobkiem Herberta, lecz także upowszechnianie poezji poprzez gest bezinteresownego obdarowania wybranych osób w duchu idei "Podaruj wiersz".

Efektem tych inspirujących zajęć było nie tylko rozwijanie umiejętności językowych i literackich uczniów, ale także kultywowanie szacunku dla polskiej kultury i tradycji literackiej. Na holu szkoły powstała specjalna tablica, która upamiętniała te działania oraz postać Zbigniewa Herberta, szczególnie w kontekście stuletniej rocznicy jego urodzin.

To wyjątkowe wydarzenie nie tylko ożywiło szkolne korytarze, ale także ukazało siłę poezji i jej zdolność do inspiracji i budowania więzi międzyludzkich. Rok 2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legnickim Polu bez wątpienia pozostanie w pamięci jako Rok Herberta - czas, w którym literatura zagościła w sercach uczniów, przynosząc radość i refleksję.

APiS