2. Wydarzenia

PODWÓJNY SUKCES w PEGAZIKU

21 marca br. odbyły się eliminacje powiatowe XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

"TropemWilczym", bieg - 1 marca 2024r.

Dnia 01.03.2024 w Szkole Podstawowej w Legnickim Polu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym.

Akcja profilaktyczna pt. "Stop uzależnieniom!"

Od listopada 2023 roku trwała w naszej szkole akcja profilaktyczna zorganizowana przez psychologa i pedagoga szkolnego pod hasłem "Stop uzależnieniom!".

Warsztaty piernikowe w szkole pod hasłem „Świąteczne cuda pod choinką"

W dniu 14 grudnia szkolny hol został przemieniony w magiczną przestrzeń, w której uczniowie mieli okazję odkryć tajniki tworzenia świątecznych pierników.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych: Barwne Słowo i Talent

W dniach 16-17 listopada br., Legnica gościła utalentowanych mówców z różnych zakątków Polski podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych.

„Zapachniało świętami”

Uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami 7 grudnia uczestniczyli we wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

to święto obchodzone corocznie 16 listopada

„Ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Ma na celu promowanie szacunku, akceptacji
i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Kiermasz charytatywny

Uczennice z klasy 5a – Lena, Karolina i Zosia postanowiły podzielić się ze społecznością uczniowską swoimi niezwykłymi umiejętnościami organizując 20 listopada 2023 r. kiermasz własnoręcznie zrobionej biżuterii.

25 listopada- Światowy Dzień Pluszowego Misia

Szkolne koło wolontariatu zebrało 4 duże worki nowych misiów dla dzieci z oddziału onkologicznego we Wrocławiu.