• Do wakacji: WAKACJE!!!

2. TPD

TPD

X PRZEGLĄD ZBIORÓW MŁODYCH KOLEKCJONERÓW I HOBBYSTÓW

3 marca 2018 r. z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Galerii Piastów w Legnicy odbył się X Przegląd Zbiorów Młodych Kolekcjonerów i Hobbystów.  Kilkunastu młodych zbieraczy z całego powiatu zaprezentowało swoje zbiory. Były one niezwykle różnorodne i naprawdę zachwycające.

UDZIAŁ W INTEGRACYJNYM SPOTKANIU OPŁATKOWYM

Święta, to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym, co ważne, istotne, a zatem niedoścignione.

To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania cud, na cud Boży.

Wizyta Rzecznika Praw Dziecka TPD w naszej szkole.

14 listopada 2017 r. na zaproszenie pani Soroczyńskiej odwiedziła naszą szkołę pani Bożena Miktus, która pełni funkcję Rzecznika Praw Dziecka TPD.

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ORAZ STROIK ŚWIĄTECZNY

ODDZIAŁ TPD W LEGNICY OGŁASZA KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ORAZ STROIK ŚWIĄTECZNY

XXIV EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ „UŚMIECH POD CHOINKĘ

Do 1 grudnia trwać będzie  XXIV EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ „UŚMIECH POD CHOINKĘ”, której celem jest zbieranie artykułów do paczek, szczególnie słodyczy.

Wieczór pamięci o Janie Pawle II

17.10.2017r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbył się  XXVI Wieczór Pamięci św. Janie Pawle II.

Akademię rozpoczął występ Zespołu z MCK, a następnie zaprezentowały się przedstawiciele szkolnych Kół TPD z Legnicy i powiatu.

Szkołę Podstawową w Legnickim Polu reprezentowali: Natalia, Adrian i Piotr - uczniowie klas IV, recytując poezję ks. Wacława Buryły poświęconą Janowi Pawłowi II.

Każde Koło TPD otrzymało pamiątkowe dyplomy za udział.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

INTREGACYJNA WYCIECZKA DO WARSZAWY ZORGANIZOWANA PRZEZ TPD o.Legnica

21 września 2017 r. rozpoczęła się nasza przygoda z Warszawą. Zobaczyłyśmy wiele historycznych miejsc ważnych dla każdego Polaka. Nasza wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Najwyższej Izby Kontroli. Spotkałyśmy obecnego prezesa izby pana Krzysztofa Kwiatkowskiego. Opowiedział nam o swojej pracy. Następnie udaliśmy się pod Grób Nieznanego Żołnierza. Widziałyśmy uroczystą zmianę warty. Następnego dnia zwiedziłyśmy sejm. Po gmachach sejmu oprowadzała nas pani Elżbieta Stępień. Ugoszczono nas pysznym obiadem. Nie da się opisać wszystkich tych miejsc, bo każde było bardzo interesujące. Najbardziej podobały nam się Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Królewski oraz Pałac w Wilanowie. Miałyśmy okazję spotkać rówieśników ze Szkół Legnickich. Było wspaniale!!!

Klaudia Frąc             Alicja Pasternak         Martyna Zdziarska                 Julia Dubińska