Wtorek, 2021-01-19

Imieniny: Erwiny, Henryka

Obchody Europejskiego Dnia Języków

Za nami drugie już obchody Europejskiego Dnia Języków - międzynarodowego święta, ustanowionego z inicjatywy Rady Europy, które obchodzone jest w całej Europie 26 września.

Podobnie jak w roku ubiegłym do świętowania zaprosiliśmy wszystkie klasy IV-VIII. Uczniowie przebrali się w kolory odpowiadające flagom poszczególnych państw z angielskiego i niemieckiego obszaru językowego i ruszyli na poszukiwanie kodów QR, w których ukryte były pytania dotyczące języków obcych. Ponadto młodsi uczniowie próbowali swoich sił w języku migowym i kaligrafii cyrylicą, a starsi wzięli udział w angielsko-niemieckim „bieganym” dyktandzie oraz turnieju Scrabble w języku angielskim. Uczniowie klas VI-VII mogli również wcielić się w rolę tajnego agenta, przed którym postawiono 51 wyzwań językowych.

Tegoroczne święto z pewnością nie tylko było okazją do świetnej zabawy, ale przyczyniło się również do pogłębienia i rozwoju świadomości językowej. Do zobaczenia za rok!