Z fundacją Nasza Ziemia sprzątamy świat!

Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie czystego krajobrazu, inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Akcja "sprzątanie świata" zapoczątkowana została w 1989 r. przez australijskiego żeglarza i miała na celu wskazanie na ważny problem cywilizacyjny - nadmierną eksploatację Ziemi przy jednoczesnym jej zaśmiecaniu. Od 1994 r. z inicjatywy Miry Stanisławskiej-Meysztowicz, w trzeci weekend września akcję zapoczątkowano w Polsce. Setki tysięcy wolontariuszy: młodzież, dorośli, uczniowie, wszyscy którym zależy na ochronie środowiska biorą udział w selektywnej zbiórce odpadów, wyszukując i usuwając tzw. dzikie wysypiska, likwidując zaśmiecenie najbliższej okolicy.

Już po raz 25 w działania fundacji "Nasza Ziemia" włączyli się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu.Uczestnicy wyposażeni w rękawiczki i worki przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów, oczyścili teren wokół szkoły i najbliższej okolicy.

Pogoda i humory dopisywały teteż tegoroczną akcję zaliczyć można do udanych.

APiS