Środa, 2021-04-21

Imieniny: Jarosława, Konrada

PROJEKT ZAMKNIĘTY W LAPBOOKU

Wraz z nastaniem kalendarzowej zimy nadszedł czas podsumowania projektowych zadań. Przyjęło ono nieznaną do tej pory uczniom naszej szkoły formę.

Powstał pokaźnych rozmiarów lapbook swoim wyglądem przypominający książkę z mnóstwem sekretnych schowków i mobilnych elementów. Kolorowy i zagadkowy lapbook przyciągnął wzrok i uwagę nie tylko uczniów szkoły, ale i odwiedzających ją dorosłych. Interaktywne elementy okazały się dla wszystkich atrakcyjne. A co najważniejsze, dzieci przekonały się, że dzięki tej metodzie mogą równocześnie rozwijać  różne umiejętności, w tym: czytanie, pisanie, rysowanie, kreatywność, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Praca nad tworzeniem lapbooka uczy także organizacji czasu. Już niebawem tę umiejętność uczniowie będą mogli wykorzystać przy pogłębianiu i utrwalaniu wiedzy na temat lektur szkolnych.