Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Być dla innych...

Szczęście to jedyna rzecz,

która się mnoży, jeśli się ją dzieli”

Tegoroczny październik, mimo szarugi jesiennej i coraz krótszych dni, zajaśniał radosną weną twórczą. W Zespole Szkół w Legnickim Polu rozpoczęło swą działalność koło wolontariatu. Opiekunem młodzieży chętnej, by nieść pomoc innym, jest nauczyciel chemii i fizyki Sylwia Ożga. Szeregi wolontariatu zasila 17 uczniów klas ósmych.

Grupa została wpisana do Klubu Szkół Unicef działającego na całym świecie. Znakiem rozpoznawczym wolontariuszy są czarne podkoszulki z logo grupy.

W ciągu dwóch miesiący działalności udało się zrealizować:

• Zbiórkę pluszaków i zabawek, które trafiły na oddział pediatryczny szpitala w Legnicy,

• Zbiórkę zniczy , które zapłonęły na cmentarzach w Legnickim Polu,

• Akcję – czytamy przedszkolakom,

• Wirtualną adopcję konia Liberia z Fundacji "Stacyjka Maltusia",

• Loterię fantową dla chorej koleżanki z klasy piątej- zebrano 507zł,

• Międzynarodowy Dzień walki z AIDS- kokardki dla wszystkich uczniów i gazetki w holu szkoły,

• Wysłanie kartkek urodzinowych dla 4-letniego Wiktora z Łodzi chorego na chorobę nowotworową,

A to zaledwie początek! W planach grupy jeszcze wiele do zrobienia!