Trudny zawód sapera

Pełną parą ruszył program doradztwa zawodowego adresowany do uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu, a w szczególności do najstarszych klas. Zainicjowany został w tym roku szkolnym przez pedagoga szkoly Annę Fiedorek

Pierwszym przystankiem na szlaku poszukiwaczy ciekawych zawodów było spotkanie z leśnikiem. Kolejnym stała się wizyta niecodziennych gości na terenie Zespołu Szkół. Odwiedziny saperów z prelekcją pod hasłem "Stop zardzewiałej śmierci" wzbudziły liczne emocje. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa, dowiedzieli się jak należy postępować w przypadku zagrożenia niewypałami i niewybuchami. Oprócz prezentacji i dyskusji, istotnym elementem było zaprezentowanie wozu saperów ze specjalnym oprzyrządowaniem przystosowanym do transportu niebezpiecznych obiektów.

Wielu chłopców marzy o zaszczytnej służbie sapera!