Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada to dzień, który w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legnickim Polu zapisał się biało-czerwonymi barwami. Cała społeczność uczniowska świętowała wspólnie z pracownikami szkoły i rodzicami. W progach szkoły powitano gości: wójta gminy Legnickie Pole Rafała Plezię, sekretarza Urzędu Gminy Mariolę Kądzielę oraz przedstawicieli placówek z terenu gminy.

Uroczystość uświetnił występ w wykonaniu uczniów klasy 6a pod kierunkiem polonistki Anny Sarnowskiej. Uczestnicy, wprowadzeni w uroczysty nastrój, przebyli długą i trudną drogę ku niepodległości. Poezja i pieśni patriotyczne przeniosły wszystkich do czasów, gdy o polskość trzeba było walczyć z narażeniem życia. Dzieci z przedszkola popisały się występem taneczno-wokalnym, natomiast szóstoklasiści oczarowali zebranych narodowym polonezem.

Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod krzyżem przy Bazylice Mniejszej w Legnickim Polu.