26 wrzesień – Europejski Dzień Języków Obcych

Bogactwo i różnorodność językową Europy należy pielęgnować. Zachęcanie młodzieży do nauki języków obcych, rozwijanie zainteresowania uczniów w tym zakresie, a także wskazywanie znaczenia znajomości języków w budowaniu kariery zawodowej, to także powinność współczesnej szkoły.

Propagowanie nauki języków może też wpłynąć na edukację kulturową i otwartość na drugiego człowieka. Znajomość języków bowiem sprzyja podróżom i poznawaniu świata. Wspaniałym sposobem takiej zachęty okazały się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych,

w postaci zajęć projektowych, zainaugurowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Legnickim Polu przez nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego. Realizację podzielono na kilka etapów: lekcje kaligrafii cyrylicą, powitania w różnych językach, tworzenie jak największej ilości słów
z podanych liter, turniej scrabble po angielsku przy użyciu aplikacji komuterowej, a także zabawa "biegnij po słowo".

Taka forma zajęć przypadła do gustu waszystkim uczniom. Edukacja poprzez zabawę to wielka frajda, a element rywalizacji wprowadził dodatkowo wiele pozytywnych emocji.