Wrzesień i powrót do przedszkola

Wrzesień to powrót z wakacji do szkół i przedszkoli. Dla niektórych dzieci to jednak całkiem nowe doświadczenie. I w naszym przedszkolu wiele dzieci pojawiło się po raz pierwszy. Jedne radosne, inne nieco smutne i niepewne przekraczały progi  swoich sal.

Chcąc zmniejszyć stres związany z rozstaniem z rodzicami, ułatwić adaptację w nowym miejscu oraz przybliżyć rodzicom niektóre formy i metody pracy z dziecmi, panie wychowawczynie grup najmłodszych zorganizowały zajęcia adaptacyjne z udziałem rodziców.

W grupie najmłodszej- „Smerfy” zajęcia takie odbyły się jeszcze w lipcu.

Natomiast w grupie II- „ Krasnoludki”, gdzie uczęszczają 3 i 4-latki, spotkanie adaptacyjne miało miejsce 19 września. . Podczas zajęć dzieci przedstawiły się oraz otrzymały swoje wizytówki, wspólnie z rodzicami bawiły się przy piosence „My jesteśmy krasnoludki”, pokazały jak pięknie można wykorzystać chustę animacyjną oraz z pomocą rodziców wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne.

Spotkanie było okazją do zabawy i dostarczyło wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu. Wszyscy świetnie się bawili i opuszczali przedszkole z uśmiechem.