Bezpieczne podróże małe i duże

13 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bartoszowie gościli mieszkankę naszej gminy, Panią Bożenę Binek, wolontariuszkę Fundacji Grupy PKP.

Zaproszony gość zainteresował dzieci opowieściami z zakresu bezpieczeństwa kolejowego. Uczniowie szkoły zapoznali się w ciekawy sposób z tematyką kolejnictwa oraz pracą dyżurnego ruchu. Mali uczestnicy spotkania utrwalili także znajomość znaków drogowych i kolejowych. Podczas zajęć nie zabrakło czasu na przyjemności. Chociaż wakacje już minęły dzieci wraz z Panią Bożeną wyruszyły raz jeszcze we wspaniałą podróż pociągiem przy muzyce „Jedzie pociąg”. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt. „ Kolejowe przygody Piotrusia” oraz wiersza J. Tuwima pt. „ Lokomotywa”. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek oraz książeczkę edukacyjną pt. „Beni uczy bezpieczeństwa”.

Dziękujemy raz jeszcze za spotkanie oraz wspólną zabawę.